2019 Gümrük Vergisi Hesaplama


E-İhracat Kapsamındaki Satışlarda Ödemeniz Gereken Gümrük Vergilerini Hesaplayın

Gümrük Vergi Hesaplayıcı

Gümrük Vergi Hesaplayıcı

Ürünlerin Toplam Tutarı
Gümrük Vergisi (Duty)
Yurt Dışı KDV (VAT)
Gümrükleme Masrafları
A TR Tutarı
Gümrük Vergisi ve Harçlar (Toplam)

Gümrük ve KDV Vergilerini Net ve Garantili Olarak Hesaplayın

Gönderim yapacağınız ülke için, gönderinize yansıyacak gümrük vergisi, KDV ve harçları hesaplamak artık çok kolay. Dünya çapında gönderim yaptığınızda, gönderileriniz yerel gümrük düzenlemelerine ve vergi ücretlerine tabi olacaktır. Bu vergiler ve harçlar, sevk edilen malın türüne ve değerine göre hesaplanır. GOB2C’nin sağladığı Gümrük Vergisi Hesaplayıcısı, uluslararası siparişleriniz için vergi ve harç ücretlerini garantili olarak hesaplar. Gümrük vergisi ve yurt dışı KDV tutarlarını hesaplamak karmaşık olabilir. Yanlış hesaplamalar sattığınız ürünlerin gümrüklerde beklemesine, beklenmedik masraflar doğurmaya, müşteri deneyimini kötüleştirmeye ve müşteri kaybına neden olabilir. Gümrük Vergisi Hesaplayıcı aracımız sayesinde müşterinize gümrükte ne kadar ödeme yapması gerektiğini garantili olarak bildirebilir, böylece nahoş sürprizlerle karşılaşmasının önüne geçebilir ve sevkiyat gecikmelerini önleyebilirsiniz.


E-İhracat Kapsamında Gümrük Vergisi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Her ülkenin kendine göre bir vergi eşiği vardır. Bu vergi eşiği, bir kişinin bir ürün için vergi ödemeye başladığı miktardır ve her ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Gümrük vergisi her uluslararası gönderi için geçerli olmayabilir. Bu nedenle gönderi yapmak istediğiniz her ülkenin vergi eşiklerini araştırmakta fayda vardır. Ülkelerin vergi oranlarını görmek için detaylı “Ülke Rehberleri” sayfasını inceleyebilirsiniz. B2CDirect, ürününüzün kategorisine ve göndereceğiniz ülkeye göre tüm uluslararası siparişler için gümrük vergileri ve harçları otomatik olarak hesaplar.

Gümrük vergisi ve harçların ödenip ödenmemesi, ödemeyi alıcının veya gönderenin yapacağı tercih ettiğiniz teslimat hizmetine göre değişmektedir. Bunlar;

●Gümrük Vergileri Ödenmiş Teslimat (DDP – Delivered Duty Paid): Gümrük Vergisi ve Harçlar hesaplanır ve tarafınıza (şirketiniz adına) fatura edilir. Müşteriniz (Alıcı) için sürpriz gümrük masrafları çıkmaz ve böylelikle maksimum müşteri memnuniyeti sağlayabilirsiniz.

●Gümrük Vergileri Ödenmemiş Teslimat (DDU – Delivered Duty Unpaid): Gümrük Vergisi ve Harçlar varış noktasındaki gümrükte hesaplanır ve müşteriniz (Alıcı) ile iletişime geçilerek ödeme yapması talep edilir. Müşterinin olası itirazları veya siparişini iptal etmesi durumunda paketin gümrüklemesi yapılamaz ve iade yapılması mecbur olabilir ve şirketiniz adına (mecburi) iade masrafları çıkabilir. En iyi müşteri deneyimi sağlamak ve en hızlı teslimat çözümü sunmak için DDP teslimat hizmetinin alınması önemlidir. Ancak DDP’li teslimat hizmetinin her ülke için geçerli olmadığını da belirtelim. Bu durum ülkenin kabul ettiği gümrük türüne ve teslimatı gerçekleştiren iş ortağının hangi gümrükleme teslimatını gerçekleştirdiğine göre farklılık göstermektedir.

E-ihracatın sunduğu avantajlardan biri de gönderi yapılan ülkeler için uygulanan gümrük muafiyetleridir. Bu muafiyetler sayesinde, gönderi yapacağınız ülkelerdeki gümrük vergisi muafiyeti sınırına kadar olan siparişlerde gümrük vergisi ödemek zorunda kalmazsınız.

Pek Çok Vergi Avantajının Olduğu E-İhracat Gönderileri
Yapmak İçin Hemen Üye Olun!

Ücretsiz Üye Olun

Üye Ol

Hesabınız Var mı ?

Giriş Yapın

Ücretsiz Üye Olun ve Hemen Fırsatlardan Faydalanın!

Sorularınız/Talepleriniz için: support@b2cdirect.com
Müşteri Hizmetleri ve Destek: +90 (212) 444 39 39

  • Özel Fiyatlar

    5.90 €'dan başlayan kapıya teslimat ücreti!

  • Acil, Express, Ekonomik

    230+ ülkeye farklı hizmetlerde teslimat çözümü!

  • Garantili Gümrükleme

    24-48 saatte gümrükleme sözü veriyoruz!