Ne kadar kaliteli ürünleriniz ne kadar iyi çalışan bir siteniz ve ne kadar uygun fiyatlarınız olursa olsun lojistik süreç doğru işlemiyor ve müşterilerinizi tatmin etmiyorsa, var olan müşterileriniz yeniden alışveriş yapmayacak ve satışlarınız azalacaktır.

Farklı ülkelerin farklı kanunlara sahip olması sebebi ile lojistik süreçleri her ülkede farklı ilerlemektedir. Bundan dolayı çalışacağınız lojistik firmasının her ülkenin gümrük ve ihracat işlemleri hakkında detaylı bilgi ve deneyime sahip olması önemlidir. Çalışılan firmanın lojistik süreçlerinin doğru ve şeffaf bir şekilde işlemesi için gönderi hesaplamaları, GTİP kodu arama ve kargo takip sistemi gibi özellikleri sunması gerekmektedir.

Yurt dışı teslimatlarında çalışacağınız iş ortağının; müşterilerinize söz verdiğiniz teslimatı hızlı ve sorunsuz gerçekleştirebilmeniz adına uçtan uca tasarlanmış hizmetlerin gerçekleşmesi için önemlidir. Paketinizin yurt dışı teslimat operasyonunda;

Sanal veri yönetimi ve eksik verilerin tamamlanması

Deponuzdan alınması

Türkiye’de gümrüklenmesi

Hedef (alıcı) ülkeye transferi

Hedef (alıcı) ülkesinde gümrüklenmesi

Müşterinize son teslimatın yapılması gibi önemli operasyon adımları vardır.

Eğer ki iş ortağınız ile tüm bu adımları tek bir sözleşme/merkezi yönetim ile gerçekleştiremiyorsanız ve bazı operasyon adımlarında çalışmanız gereken farklı iş ortakları var ise bu durumda operasyonların birbiri ile uyumu ve durmadan ilerleyerek çalışması hayli önemlidir.

Türkiye’nin E-İhracat Uzmanı B2CDirect bilgi ve deneyimleri ile e-ihracat sürecini oldukça kolaylaştırmaktadır. Ülkelerin gümrük ve ihracat işlemleri hakkında detaylı bilgilere sahip olması sebebi ile gönderi işlemlerini her ülkenin kendi mevzuatına göre düzenlemektedir.  230’dan fazla ülkeye hızlı teslimat sunan B2CDirect garantili gümrükleme imkanı ile sürpriz maliyetlerin ortaya çıkmasını engellemektedir. Gelişmiş teknolojik altyapısı ile GTİP araması, kargo hesaplayıcı yurtdışı KDV hesaplayıcı ve adres doğrulama gibi işlemleri kolaylıkla yapmanıza imkan sağlamaktadır. Anahtar teslim çözümleri sayesinde E-İhracat yolculuğunu daha kısa ve rahat bir hale getiren B2CDirect, ekonomik, süper ekonomik ve ekspress gibi gönderim seçeneklerini avantajlı fiyatlarla sunmaktadır.