B2CDırect ve Yandex.Market Güçlerini Birleştiriyor

B2CDırect ve Yandex.Market Güçlerini Birleştiriyor


Türkiye’nin E-İhracat Uzmanı B2CDirect, Yandex ve Sberbank iş birliğiyle gerçekleştirdiği yeni global pazaryeri projesini duyurdu. “Bringly” adı verilen global pazaryeri projesine destek verecek olan B2CDirect, 1 Milyar Dolar değerleme ve 500 Milyon Dolar sermaye ile kurulan şirketin Türkiye’deki tek ve yetkili iş ortağı oldu. Bu stratejik iş birliği kapsamında uluslararası teslimat, ihracat ve pazaryeri entegrasyon çözümleri sunacak olan B2CDirect, Türk markalarını Rusya’daki milyonlarca müşteriye ulaştıracak.

10 milyar dolarlık sınır ötesi işlem hacmi

2018 yılında 10 milyar doları aşması öngörülen Rusya’daki sınır ötesi işlem hacmi; Rusya’da e-ticaret alanında lider şirketlerden biri olan Yandex.Market ile gerçekleştirilen bu stratejik iş birliği ile 2019 yılında Türkiye’den 50 milyon dolarlık iş hacmine ulaşılması hedefleniyor.

2023 yılında Rusya ve Türkiye arasında 1 milyar dolarlık e-ticaret işlem hacmine ulaşılacak

Ülkemizde faaliyet gösteren 2,5 milyon kayıtlı KOBİ’nin sadece 65.000’ini ihracat yapıyor. B2CDirect olarak KOBİ’lerin bu potansiyellerini en etkili şekilde değerlendirmeleri için onlara direkt ve tek kanaldan tüm ihtiyaçlarına yönelik sürdürülebilir çözümler üretiyoruz. Böylelikle Türkiye’deki satıcıların Rusya ile yapacağı e-ihracat işlem hacmi 2023’te 1 milyar dolara ulaşarak Türkiye’nin e-ihracat hacmi daha da artacaktır.

500 Euro’ya kadar olan siparişlerde gümrük vergisi alınmıyor

Dünyanın en hızlı büyüyen e-ticaret ülkelerinden biri olan Rusya’da, 2017 yılında toplam e-ticaret hacmi 27 milyar dolara ulaştı. Online alışverişlerin her 3 tanesinden 1’i sınır ötesinden yapılan Rusya’ya gönderilen 500 Euro’ya kadar olan siparişlerde gümrük vergisi ve yurt dışı KDV’den muaf olunuyor. İş birliğimizle birlikte Türk markalarını Rusya’daki milyonlarca müşteriye ulaştırmaya hazırız.

B2CDirect, Ar-Ge yatırımları ve yüksek teknolojisi ile ihracatı dijitalleştiriyor

Ar-Ge çalışmalarına yaptığımız 2 milyon TL’den fazla yatırımla; 2017 yılının ilk yarısında yüzde 250 oranında büyüyerek, 200’den fazla KOBİ ile çalıştık ve 230’dan fazla ülkeye kapıya teslimat hizmeti sunduk. Bugüne dek 300.000’den fazla alıcıya paketlerini ulaştırdık.

Türkiye’nin Rusya pazarına 10 milyondan fazla ürün satışa açılacak

Rusya pazarı özellikle Türk KOBİ’leri için büyük fırsatlar sunuyor. B2CDirect ve Yandex.Market iş birliği ile önümüzdeki üç yılda Türkiye’den 50.000 satıcıya ulaşarak 10 milyondan fazla ürün listelemeyi hedefliyoruz.

Yurt Dışında Satış Yapma GOMarketplace ile Çok Kolay!
Kullanmaya Başlamak İçin Hemen Üye Olun!

Kaydınızı Bırakın

Ücretsiz Üye Olun ve Hemen Fırsatlardan Faydalanın!

Sorularınız/Talepleriniz için: sales@b2cdirect.com
Müşteri Hizmetleri ve Destek: +90 (212) 444 39 39

  • Özel Fiyatlar

    5.90 €'dan başlayan kapıya teslimat ücreti!

  • Acil, Express, Ekonomik

    230+ ülkeye farklı hizmetlerde teslimat çözümü!

  • Garantili Gümrükleme

    24-48 saatte gümrükleme sözü veriyoruz!