Yurt Dışı Kargo Ücreti Hesaplama


Gösterilen fiyatlar tahminidir. Nihai gönderim ücreti gerçek ağırlık, en-boy-yükseklik ölçüleri ve alacağınız katma değerli ek hizmetlere göre farklılık gösterebilir. Nihai fiyat ve teslim süresi bilgilerini almak, kampanya ve fırsatları görmek için GOB2C’ye ücretsiz üye olun.

Yurt Dışı Kargo Gönderimleri için En Uygun Ücretler

GOB2C ile e-ihracat kapsamında dünya genelinde 230+ ülkeye en uygun fiyatlarla kargo gönderimi yapabilirsiniz. Gönderdikçe öde yapısı sayesinde ihtiyacınız olduğu anda panele giriş yaparak dilediğiniz ülkeye istediğiniz kargoyu avantajlı fiyatlarla gönderebilirsiniz. Türkiye’den uluslararası destinasyonlara kargo gönderimi için uyguladığımız fiyatları aşağıdaki formu kullanarak kolayca hesaplayabilirsiniz.

Yurt Dışı Kargo Ücreti Hesaplamada
Sıkça Karşılaşılan Sorunlar

Boyutsal ağırlık hesaplamak için bir paketin uzunluğu, genişliği ve yüksekliği, santimetre cinsinden birbiri ile çarpılır ve çıkan sonuç 5000'e bölünür.

Gönderim ücreti hesaplanırken bazen ağırlık olarak daha hafif bir paket “faturalandırılabilir ağırlık” olarak daha ağır bir paket olarak kabul edilebilir. Faturalandırılabilir ağırlık “paketlerin boyut ağırlığı” ve kilogram cinsinden ağırlığı arasında en büyük olan rakama verilen addır. Örnek verecek olursak; bir paketin santimetre cinsinden en, boy, yükseklik çarpımının 5000’e bölümünden elde edilen rakamın 5,3 olduğu ve paketin kilogram cinsinden ağırlığının 4,5 olduğu bir senaryoda “faturalandırılabilir ağırlık” 5,3 olarak kabul edilir ve ücretlendirme bu rakam baz alınarak yapılır.

Kargo gönderilerinde paketinizin hacimsel boyutuna ve ağırlığına bağlı olarak, kargo maliyetleri de değişmektedir. Göndereceğiniz ürünlere ait kutuların büyük olması ek bir maliyet doğuracağı için kutu boyutlarının küçültülmesi veya kargo poşeti kullanılması teslimat maliyetlerini azaltmaya yardımcı olacaktır. Gönderim hızı da teslimat maliyetini etkileyen bir unsurdur. GOB2C olarak tüm kullanıcılarımıza gönderim hızına göre 3 farklı seçenek sunuyoruz. Süper hesaplı ve bütçe dostu “B2C ECO+” seçeneğini seçmeniz durumunda kargo gönderim maliyetleriniz en uygun rakamlara düşecektir.

Ücretsiz Üye Olun

Üye Ol

Hesabınız Var mı ?

Giriş Yapın

Ücretsiz Üye Olun ve Hemen Fırsatlardan Faydalanın!

Sorularınız/Talepleriniz için: support@b2cdirect.com
Müşteri Hizmetleri ve Destek: +90 (212) 444 39 39

  • Özel Fiyatlar

    5.90 €'dan başlayan kapıya teslimat ücreti!

  • Acil, Express, Ekonomik

    230+ ülkeye farklı hizmetlerde teslimat çözümü!

  • Garantili Gümrükleme

    24-48 saatte gümrükleme sözü veriyoruz!